Chusta Sierpińskiego

W kwietniu popełniłam kolejną chustę, ponownie korzystając ze wzoru zawartego w Diana Robótki Extra Szydełkowe Chusty (kapkę ten tytuł przydługi). W gazetce dostała nazwę Woda oraz opis „Błyszcząca turkusowa chusta”. Dla mnie to jednak będzie Chusta Sierpińskiego, bo od pierwszych trójkącików nie mogłam pozbyć się skojarzenia z tym popularnym fraktalem ;)

13a Chusta trójkątNie podejrzewałam swojego mieszkanka o taki ładny fragment ściany, ale jak rękodzielnik w potrzebie, to wszystko się znajdzie :)

Chustę zaczyna się od narożnika, tak jak robioną i pokazywaną już tutaj Chustę Zachód Słońca. Miałam wrażenie, że praca nie ma końca, a dodatkowo – chusta złośliwie rosła mi na długość, ale nie szerokość. Zaowocowało to tym, że w pewnym momencie miałam chustę zwisającą od szyi do pępka, ale wciąż nie będącą w stanie zasłonić ramion. Absolutnie nie miałam pomysłu, co z tym zrobić, ale na szczęście życie pomogło ;) Chusta trochę się wyciągnęła podczas noszenia i obecnie ma już fajną szerokość (i niezmienioną, całkiem imponującą długość. Z tym to jednak nic już nie zrobię ;) ).

13c Chusta trójkątTutaj już nie tak zachwycający parkiet^^”

Całość została wykonana szydełkiem 5mm oraz włóczką Relax w kolorze turkusowym. Chusta, wraz z frędzlami, pochłonęła 3,5 motka Relaxu (100g/166m), czyli 70zł z groszem. Na początku trochę mnie ten wydatek bolał, ale całkiem niezła zawartość wełny (70%) sprawia, że chusta naprawdę grzeje mimo tego, że połowa jej powierzchni to przecież dziury ;) Diana Robótki sugerowała użycie włóczki Lang Yarns „Lame” (25g/85m), 10 motków. Na początku chciałam pójść za tą wskazówką, więc pogooglałam, gdzie i za ile można taką włóczkę nabyć. Znalazłszy informacje, iż motek tego cuda kosztuje złotych 40 (CZTERDZIEŚCI POLSKICH NOWYCH ZŁOTYCH) postanowiłam jednak znaleźć cokolwiek tańszego i tak trafiłam na Relax ;)

Obecnie pracuję nad kolejnym odzieżowym wyzwaniem, tym razem jednak nie związanym z moją szyją :) To jak do tej pory największa rzecz, za jaką się wzięłam, ale jestem zdeterminowana i na pewno uda mi się ją skończyć. Z tego powodu na blogu ostatnio trochę spokojniej, ale jak tylko skończę TO, mam zamiar wrócić do poprzedniego tempa :)

One thought on “Chusta Sierpińskiego

  1. Ten fraktal jest wymalowany u mojego dziecka w szkole za każdym razem wprawia mnie w szczere zdumienie ,że to takie oczywiste i skomplikowane zarazem :)
    Chusta fajna :) wzór warty uwagi :)
    Ps. Gazetki robótkowe uważają widocznie ,że rękodzieło jest tak ekskluzywne ,że nikogo nie zdziwi włóczka za takie pieniądze :P

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *