Duet z kwiatkiem

Co jakiś czas trzeba zrobić serwetkę, choćby po to, by człowiek nie zapomniał, jak się robi słupek podwójny. A gdy przy okazji można przeprowadzić mały test kordonków, to już w ogóle sama frajda. Znów męczę Dianę Robótki ;) Tym razem numer 6/2015 (a w środku ma kilka fajnych wzorów, więc na pewno jeszcze będzie na tapecie). W zasadzie zaczęło się od przepięknego kordonka, który leżał i czekał, aż w coś go zamienię, a dopiero potem pojawił się idealnie pasujący wzór z Diany ;) I oto dwie nowe serwetki.

17a Duet z kwiatkiem

Powstały dwie, gdyż po zrobieniu melanżowej doszłam do wniosku, że przechodzący kolor zaburza odbiór wzoru. Dla sprawdzenia, jak widoczny będzie wzór na gładkim kordonku machnęłam również wersję kremową. No dobrze, to teraz galeria, a na końcu kilka słów o tym, co i jak ;)

17b Duet z kwiatkiem

17d Duet z kwiatkiem

17c Duet z kwiatkiem

17e Duet z kwiatkiem

Serwetki tylko wyprasowane, nie krochmalone, gdyż chwilowo nie mam na czym ich rozpiąć ;) Nie zostały też wykonane w 100% wg schematu, gdyż już pierwsza część sprawiła mi problem. Miałam zrobić 10 oczek łańcuszka i zamknąć w kółku, ok, to proste. Ale następnym krokiem było zrobienie w tym kółku 18 oczek ścisłych…. No to już nijak mi nie wychodziło. Przerabianie oczek ścisłych w oczkach łańcuszka umiem tylko, gdy na 1 oczko łańcuszka przypada 1 oczko ścisłe. A tutaj musiałyby być po dwa… No i nie wychodziło, no nijak nie wychodziło (jeżeli czyta to jakaś wprawiona szydełkowo dusza, to proszę o wskazówki, jak należało to zrobić). Poradziłam sobie tak, że po prostu zrobiłam magic ring z 18 oczek od razu ;) I działa :P W ostatnim okrążeniu też zrobiłam inaczej niż we wzorze, lecz nie z braku umiejętności a lenistwa :P Na każdym łuku miał być pikotek. Nie. Po prostu nie :P

No i do rzeczy technicznie ;) Obie serwetki robione szydełkiem 1,5mm, melanż to Kaja 15 kolor 341, a krem to Kaja 15 kolor 000. Kolor melanżowego kordonka najlepiej moim zdaniem oddaje ostatnie zdjęcie; kolor jest bardzo nasycony, mam skojarzenia z malinowym koktailem :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *