Kucyk po raz…. 7?

Ten wzór jest po prostu tak rozbrajająco uroczy, że ktoś co jakiś czas uprzejmie prosi mnie o zrobienie kolejnego kucyka. Tym razem zleceniodawcą była moja ciocia, która obejrzała zdjęcia na blogu i zakochała się w pierwszej wersji kucyka, jaka kiedykolwiek powstała. Nie ukrywam, że to właśnie połączenie białego ciałka z grzywą w odcieniach niebieskiego jest moim ulubionym :) Plus, faktycznie już dosyć dawno nie przerabiałam tego wzoru, więc czemu nie? Zatem stworzyłam czwartego (a licząc Cthucyki – siódmego) kuca według wzoru od Litte Yarn Friends.

35a-crochet-ponnyTo zdecydowanie moje ulubione ujęcie :)
35b-crochet-pony

35c-crochet-pony

Co tu dużo pisać – robota szła sprawnie i w miarę szybko, choć na grzywie i ogonie (jak zawsze) traciłam cierpliwość ;) Kucyk powstał z połączenia włóczek Dora od Madame Tricote (100% akryl, 100g/250m) w kolorze białym (to ta sama, którą używałam przy BB8, strasznie dobrze mi się na niej pracuje) oraz bliżej nieokreślonych odcieni niebieskiego (z całą pewnością akryl 100%). Wszystko rzecz jasna przy akompaniamencie szydełka 3,5mm ;) Maskotka finalnie ma…. hm… to zależy jak mierzyć ;) Ale gdy kucyk leży rozpłaszczony, to zaczynając od jego nosa i kończąc na ostatnich włóknach z ogona ma 22cm. Natomiast gdy siedzi, to od czubka grzywy po zadek ma 10-12 cm.

Największym problemem przy tym projekcie było jednak…. zrobienie zdjęć :D Moje dwa ulubione tła – białe i niebieskie – odpadły ze względu na zastosowanie tych barw przy tworzeniu maskotki. Do wyboru miałam jeszcze czerwone i czarne, ale oba uznałam za zbyt mocne… Musiałam więc trochę poimprowizować i wynalazłam coś takiego – w zasadzie szare tło. Biel kucyka wyraźnie się odznacza, żadne kolory się nie zlewają, w sumie o to chodziło. Nie mogę jednak oprzeć się wrażeniu, że całość wygląda trochę…. brudno :/ Następny projekt na pewno będzie ponownie na pięknej bieli ;)

A na sam koniec, zanim oddam maskotkę cioci, zrobiłam jeszcze parę zdjęć z Cthucykiem :)

35d-crochet-pony

35e-crochet-pony

3 thoughts on “Kucyk po raz…. 7?

  1. Piękny kucyk i dziękuję za możliwość namierzenia wzoru, bo aktualnie jestem przed zrobieniem jednorożca, ale niewiele jest „koników”, które podbiły moje serce :) a i całość wcale brudno nie wygląda – jest cudownie :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *