Kucyk

Nigdy nie myślałam, że jestem w stanie zrobić coś tak ładnego. Rękodzielnicze ciarki.

Powstał kucyk. Jest absolutnie doskonały, czegoś tak słodkiego się nie spodziewałam :) Wzór zaczerpnięty z Little Yarn Friends, inaczej zrobiłam tylko grzywkę, ale o tym za moment :)

18a Kucyk

Wykonanie zajęło mi dwa i pół dnia i w zasadzie było całkiem przyjemne ;) Co prawda, jak przy wszystkich amigurumi, szybko można znudzić się półsłupkami ;) ale było warto :) Opis wzoru wygląda trochę inaczej niż te, do których przywykłam, ale też jest dosyć czytelny. Brakowało mi tylko odrobinę bardziej szczegółowo rozpisanego procesu zszywania lub po prostu zdjęć maskotki z różnych ujęć.

18b Kucyk

Tak więc całość to półsłupki, ciało i kończyny dokładnie zgodnie ze wzorem, natomiast grzywa i ogon robione inaczej, chociaż też naprawdę prosto: na grzywę 12 oczek łańcuszka, a potem 2 i 3 rząd tak samo – 2 oczka na poczet pierwszego półsłupka w kolejnym rzędzie, a później dwa półsłupki w każdym oczku. Grzywa składa się z 9 loczków w dwóch odcieniach niebieskiego, na ogon przypadło 5 (chciałam zrobić 6, ale tak krzywo je przyszyłam, że darowałam sobie ostatni :P ). Maskotka ma około 13cm wysokości i prawie 20 długości, licząc z tym bujnym ogonem ;)

18c Kucyk

Technicznie: używałam szydełka 3,5mm. O włóczkę nie pytajcie, użyłam tego, co było pod ręką i miało ładny kolor, niestety banderola dawno już zdjęta ;) To na pewno włóczki akrylowe i to raczej z tych tańszych, jak to u mnie zazwyczaj z amigurumi.

Kucyk (a właściwie: panna kucyk, gdyż od początku nie miałam wątpliwości, że to niewiasta) szybko znalazł nowy dom i nowe imię :) Śrubka żyje sobie spokojnie w Krakowie i spokojnie mogę powiedzieć, że to był, jak na razie, jeden z najbardziej przełomowych wzorów. Nie, żebym nauczyła się przy nim Bóg wie czego, ale drzwi możliwości otworzył mi baaardzo szeroko :)

One thought on “Kucyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *