Mała świnka morska

Są takie wzory, w których zakochujemy się na pierwszy rzut oka :)

Ja wiem, wiem!, cisza na blogu jak makiem zasiał. Są ku temu powody, więc mam nadzieję, że mi to wybaczycie. Od dobrego miesiąca nie miałam okazji chwycić szydełka do ręki, pozostaje mi rzucać tęskne spojrzenia w stronę wiadomej szafki ze skarbami ;) A na dziś mam dla Was malutką rzecz – malutką świnkę morską (tak, świnkę, a nie jakąś wymyśloną kawię domową). Wzór znalazłam na niezastąpionym Free Amigurumi Patterns, które poprowadziło mnie prosto do wzoru na stronie Raverly. Widzicie te malutkie pysie? Nie mogłam nie spróbować zwłaszcza, że wśród moich znajomych jest kilkoro świnko-fanów :) Stwierdziłam też, że nie miałam okazji do tej pory zmieniać kolorów w trakcie robótki, więc świnki świetnie się nadadzą, wszak we wzorze są śliczne dwukolorowe. Wybrałam więc model, wyciągnęłam wełnę i zaczęłam dziergać. Efekt niestety trochę mija się z tym ze wzoru….

009b Świnka Morska

009a Świnka Morska

Mam wrażenie, że wyszła mi niesamowicie nie foremnie, a dodatkowo zmiany kolorów w ogóle mi nie wyszły. Łaty na oczach miały być rzecz jasna symetryczne. Także ten ;) Muszę jednak przyznać, że większość osób, które widziały świnkę rozpoznało jej przynależność gatunkową, więc trochę odetchnęłam. Kilka razy padło „chomik” czy „mysz. Ale gdzie jest ogon?”, niemniej głosów na świnkę morską było najwięcej ;) Podobają mi się łapki, zwłaszcza tylne. I to w zasadzie wszystko, co mi się w niej podoba. Muszę dla porównania zrobić sztukę w jednym kolorze, może właśnie tymi łatami popsułam efekt. Na szczęście dużo wełny nie zeszło, a i chętna na przygarnięcie świnki się znalazła :)

I jeszcze akapit techniczny – świnka robiona w całości półsłupkami, włóczka to Mimoza (biały i czarny) oraz Baśka (beżowy, ten sam, którego użyłam przy Triceratopsie). Godzina roboty i to zezując jednym okiem na serial ;)

2 thoughts on “Mała świnka morska

  1. Lepsza od wzoru ze strony raverly i to zdecydowanie. Sliczna po prostu.
    Też bym z chęcią przygarnął ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *