Nowe szaty Pawia

Jest w Poznaniu taka niebrzydka wcale rzeźba pawia, który na swoim grzbiecie niesie niewiastę o bliżej nieokreślonym wieku. Paw jednak, pomimo tego, czego można by się po nim spodziewać, nie jest specjalnie barwną figurą. Czarne jakieś toto, gdzieniegdzie jedynie jakaś kolorowa płytka. Bojowa grupa yarnbombingowa (yarnbomowa? ;) Pikotki Crew stwierdziła, że dłużej tak być nie może. Uzyskawszy zgodę od Zarządu Zieleni Miejskiej rozpoczęłyśmy więc działania… :)

DSC03448Paw w stanie nagim; bez problemu można dostrzec to nieme zakłopotanie na jego dziobie

W domowym zaciszu podziergałyśmy pawie elementy – oczka, szyjkę, granny square w pawich kolorach oraz elementy dla dziewuszki: korale i bajeczny wianek. Gdy wszystko było gotowe, rozpoczęła się akcja właściwa; w piątek 29 lipca 2016 od 18:30 rozpoczęłyśmy zakładanie naszej instalacji :)

DSC03457

Niestety, mimo naszych szczerych chęci, niewielu przechodniów zainteresowało się powstającym, kolorowym tworem. Jedna czy dwie osoby faktycznie podeszły i zaczęły robić zdjęcia, ale chyba oczekiwałyśmy większej interakcji z publicznością. No nic, może widok tylu kobiet w szale twórczym odstraszył potencjalnych amatorów sztuki dzierganej, ale wierzymy, że piękne upstrzony samotny paw będzie przykuwał wzrok :)

13872807_1011350562314370_6952926024717385832_nUwijałyśmy się jak w ulu, a praca i tak zajęła dobre dwie godziny!

Jedynym felerem była kulistość naszego globu. Otóż paw fotografowany w stronę ładniejszą (czyli taką, w której jako tło służyły mu okoliczności parku) był niestety pod światło. Z kolei strona ładnie oświetlona za swoje tło miała ulicę i budynek vis a vis, więc całościowe zdjęcia pawia zrobiłam dopiero dzisiaj przed południem, by wszystko wyszło zgodnie ze sztuką fotograficzną ;)

DSC03542Paw już w pełnej krasie :)
DSC03549Tutaj część tułowiowo-ogonowa
DSC03547A tutaj część szyjno-głowna oraz przyozdobiona niewiasta
DUMANa golfie paw dostał stosowny napis: DUMA :)

Moim udziałem były oczka, które przyozdobiły wyżej wspomniany golf :) I też jestem z tego dumna jak paw :D

DSC03534

PS: O akcji napisał również portal epoznan.pl :)

2 thoughts on “Nowe szaty Pawia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *