Podkładka pod kubek

Nie wiem, jak to się stało, że dopiero po dwóch latach dziergania zrobiłam swoją pierwszą podkładkę pod kubek… ;) Najwyraźniej wcześniej po prostu nie miałam potrzeby, ale wraz z początkiem sierpnia rozpoczęłam nową pracę i szkoda mi było odkładać swój kubek na niezabezpieczony blat. Na podkładkę tak naprawdę nadaje się każdy granny square, mała serwetka, czy zwykły zwarty krążek jak podczas rozpoczynania amigurumi. Miałam jednak w głowie, że w jednej ze swoich szydełkowych gazetek był kiedyś fajny wzór. Przejrzałam zasoby i faktycznie – w Dianie Robótki 5/2016 odnalazłam to, co tak utkwiło mi w pamięci ;) Okazało się co prawda, że oficjalnie jest to wzór na kuchenną łapkę, by nie oparzyć się o rozgrzane ucho garnka, ale co tam, na podkładkę też nadał się jak znalazł :)

75a Mug coasterMała rzecz, ale naprawdę mnie cieszy ;)

75b Mug coaster

Prawdę mówiąc, wzór wymaga nieco wprawy; sama metoda nie jest jakaś skomplikowana, ale schemat jest rozrysowany tak… gęsto, że ja na jego widok tylko się zaśmiałam i stwierdziłam, że wolę iść na żywioł, niż tracić oczy na dochodzeniu, czy w tym miejscu ma być jeden czy dwa słupki i czy na pewno jestem w dobrym miejscu spirali. Wzór był też rozrysowany na 4 kolory, ale zmiana na trzy nie była dla mnie trudna, technicznie dziergało się tak samo. Wszystkie kolory ciągnie się jednocześnie w małych odcinkach, pierwszy raz robiłam coś w ten sposób :) I może powinnam jednak przyjrzeć się bliżej schematowi, bo ostatecznie wyszła mi mini-miseczka, a nie płaski krążek :P Na szczęście naciąganie i prasowanie z użyciem duuużej ilości pary sprawiło, że podkładka jest równa.

75c Mug coasterArtystyczne, inne spojrzenie

Kolory nie są przypadkowe; szary, zielony i niebieski znajdują się logo mojego nowego pracodawcy, a skoro to podkładka do pracy to postanowiłam zrobić ją „patriotycznie” ;) Żółty z kolei jest po to, by przełamać nieco dość smutną (a co najmniej zimną) kolorystykę i został wybrany pod kolor mojego kubka. Użyta włóczka to YarnArt Jeans i Vlna Jeans, zależnie od koloru. Dziergało się szybko i sympatycznie, polecam spróbować swoich sił, choć ponownie – moim z daniem ten wzór może trochę przestraszyć szydełkowych nowicjuszy.

75d Mug coasterZdjęcie w naturalnym środowisku

5 thoughts on “Podkładka pod kubek

  1. Super! Bardzo mi się podoba. Nabrałam ochoty na podkładki. Ja szydełkuję już kilkanaście lat, a podkładek też nie mam ;p Ani w pracy, ani w domu. Co do zakupów u Liloppi, to serdecznie zachęcam. Liloppi Muffin jest fantastyczny! Niedługo zabieram się za kocyk z nim w roli głównej :)

  2. Świetna! Bardzo fajnie robi się takie spirale, a do tego jaki efekt końcowy. Osobiście pierwsze podkładki pod kubki zrobiłam jakieś 2-3 lata temu a zaczęłam dziergać jako dzieciak :). Po prostu człowiek musi dojrzeć do tego czynu :D. Pozdrawiam i niech się dobrze pracuje u nowego pracodawcy :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *