Serweta Wianuszek Liści

Od początku roku zrobiłam tę właśnie serwetę. Wzór jest naprawdę prosty, a efekt moim zdaniem świetny. Schemat ponownie pochodzi z Diany Robótki, nr 4/2015 i występuje w pisemku właśnie pod nazwą Wianuszek liści. Bardzo mi się spodobało zamieszczone zdjęcie, schemat wyglądał banalnie więc przystąpiłam do dzieła :)

15a Serweta Wianuszek liści

Najbardziej podoba mi się ten kwiat w środku, ale bez tego wykończenia, wszystkich świetnie pasujących do siebie elementów, nie byłoby takiego wrażenia :)

15c Serweta Wianuszek liści

I teraz technicznie: wg schematu serweta miała osiągnąć rozpiętość 32cm, a powinna być robiona szydełkiem 0,75-1 i stosownym kordonkiem. Stwierdziłam, że na takie dziubanie szkoda mi oczu, więc moja serweta jest z kremowego kordonka Maxi i szydełka 1,5. Wyszła się sporo większa – bez krochmalenia (do zdjęć jedynie ją przeprasowałam) ma 48cm średnicy. I dobrze, przynajmniej przykuwa spojrzenia gości :P W schemacie nie ma żadnych podstępności: ot łańcuszki i słupki :) Robiło się ją bardzo przyjemnie i sprawnie, jestem z niej baaardzo zadowolona. Jedyne, co mnie trochę mierzi to łańcuszki odchodzące od listków (dobrze widoczne na zdjęciu z bliska) – po mojemu są trochę za długie, bez krochmalu nie są równe. Jeżeli jeszcze raz zabiorę się za ten wzór (a coś czuję, że tak, bo jest po prostu uroczy), to zrobię te elementy krótsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *