Aurora Borealis

Wystarczyło małe zdjęcie w narożniku okładki Beading Polska 1/2018, żebym była pewna, że muszę uszyć ten wisior :) Na długim łańcuszku, najlepiej w jakiś fioletach… O, i koniecznie z szarym kamieniem pośrodku. Lista materiałów nie była długa, więc jej skompletowanie poszło szybko. Niestety, zamówione przeze mnie przez internet koraliki Miyuki Delica w świetle dziennym zaprezentowały inny kolor, niż się spodziewałam, i z fioletu nic nie wyszło… Podczas marcowego spotkania craftowego zastanawiałam się na głos, jakie kolory użyć, bo przecież nie oplotę szarego kamienia czarnymi koralikami…. prawda? Przy stole była jednak Weraph, która jest wierną fanką barwnego minimalizmu, więc skwitowała moje rozważania krótkim „a czemu nie?”. Nie mogłam znaleźć kontrargumentów ;)

93a Aurora Borealis beading pendant
Wiem, wiem, zorza polarna to jedna z najpiękniejszych na naszej planecie manifestacji barw, a ja tu szary z czarnym łączę. Ale co poradzić, wyszło elegancko, będzie pasowała na wiele okazji :) W dodatku szyje się ją naprawdę łatwo – możecie mi wierzyć, bo…. na zdjęciach widzicie dwie różne Aurory. Gdy skończyłam szyć pierwszą i nawet zrobiłam jej już sesję zdjęciową, to podczas montażu łańcuszka zauważyłam na środku jednego z płatków dziurę na 4-5 koralików. Nie miałam pojęcia, jak to odratować, więc po prostu sprułam całość i uszyłam ponownie. Szycie to około 4h, uważam, że niewiele jak na taki fajny efekt :)

93e Aurora Borealis beading pendant
Łańcuszek w rzeczywistości jest bardziej czarny, nie wiem czemu tu wyszedł tak brązowo.

Moja Aurora ma jedno odstępstwo od oryginału z Beadingu: wg schematu, nad Fire polishami przy krawatce nie powinno być łuków z Toho 15/0. Dla mnie to wyglądało jak brak albo błąd, od razu wiedziałam, że w swojej wersji zrobię łuki na całym obwodzie wisiora. Jest na nie wystarczająco miejsca :)

93b Aurora Borealis beading pendant

Tył pracy jest bardzo fajnie pomyślany – choć nitka plątała się trochę na koralikowych słupkach, ostatecznie udało się stworzyć wygodne gniazdko jako podstawę dla kamienia. Jestem przekonana, że nawet początkująca w beadingu osoba poradzi sobie z tym wzorem; nie jest trudny, a dodatkowo mamy do dyspozycji kilkadziesiąt zdjęć szczegółowo ilustrujących kolejne etapy naszej pracy.

93c Aurora Borealis beading pendant

Doszukałam się jedynie jednej wady – mam wrażenie, że narożniki tworzone przez płatki na kamieniu łatwo zbierają kurz. Do zdjęć musiałam porządnie oczyścić robótkę, by nie było na niej śladów białego pyłu, który przy zdjęciach marko wyglądał fatalnie. Ale może to u mnie w domu jest jakiś nadprogramowy bajzel, nie będę wcale twierdziła inaczej ;) W każdym razie: gorąco Was zachęcam do szycia własnych Auror :) Niezależnie od tego, na jakie kolory się zdecydujecie, będzie pięknie <3

8 thoughts on “Aurora Borealis

  1. Dopiero jak zobaczyłam Twoją pracę to zapragnęłam to zrobić, a Beading miałam u siebie od jakiegoś czasu. Jest cudowny i bardzo ładnie to wygląda w czerniach i szarościach:)

    1. Praca byłaby jeszcze bardziej precyzyjna, jakbym w końcu kupiła Miyuki zamiast Toho Treasure, ale uuuujdzie :P I to naprawdę prosty projekt, serdecznie zachęcam do spróbowania własnych sił :)

    1. Nauka takiego szytego beadingu była dla mnie bardzo prosta, ale też muszę przyznać, że tutoriale po które sięgam są naprawdę dobrze wyjaśnione :) Znacznie trudniej przychodziła mi nauka sznurów szydełkowo-koralikowych, od których większość właśnie zaczyna i to mimo mocnych szydełkowych podstaw :D Szycie takiego wisiora jest trochę jak układanie klocków zgodnie z instrukcją – naprawdę nie może się nie udać póki podążasz za wskazówkami :)

  2. Zgadzam się, że sznur szydelkowo- koralikowy nie jest łatwy. Probowalam się go nauczyc sama i …. zaliczylam totalną porażkę. Moze wybralam złe tutoriale. Ale ta Aurora wygląda super i może rzeczywiscie powinnam od tego zacząć. Ja generalnie bawię sie sutaszem, ale i to mnie kręci. W ogóle podoba mi nie tylko to, co robisz,ale i to jak o tym piszesz. Gratuluję!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *