Beadingowa Mandala

Chwilowo odkładam szydełko na bok, by zrobić miejsce koralikom :) Wszystko przez blog Royal Stone, na którym ostatnio pojawił się świetny tutorial na kolczyki, które po prostu muszę mieć! Wymagają jednak dość niecodziennych komponentów, więc musiałam zrobić zakupy on-line, a potem cierpliwie czekać na paczkę. Perspektywa takiego bezproduktywnego oczekiwania była jednak dość zniechęcająca, więc przejrzałam wszystkie royalowe tutoriale z użyciem koralików i wybrałam trzy, które w najbliższym czasie zrealizuję :) Jeden z nich mogłam w większości wykonać używając zasobów, które już były pod ręką, zatem czekając na SMSa z Paczkomatu dłubałam sobie to maleństwo :) Dodam jeszcze, że w zasadzie to myślałam o tym projekcie od dłuższego czasu – od kiedy obserwuję na Insta Chuściaki-Beading :D Hanna, autorka, ma właśnie taką mandalę w zdjęciu profilowym swojego konta, więc za każdym razem gdy zaglądałam na Instagram, kłuła mnie w oczy ;)

102a Beading Mandala PendantCo za styl! Co za szyk!

Wzór odnajdziecie na wspominanym już blogu RS i szczerze zachęcam do wypróbowania :) Jest opisany w tak przystępny sposób, że każdy da sobie radę :) Najpierw trzeba jednak mieć niewielki zapas koralików… No właśnie. Jakoś czytając po raz pierwszy listę niezbędnych materiałów nie zwróciłam uwagi, że trzeba mieć 4 kolory koralików Toho w rozmiarze 11/0 ORAZ 15/0. Jedenastek mam całe wiadro, więc do zamówienia w Royalu nie dodawałam koralików na ten projekt. Jednak gdy usiadłam, by szyć Mandalę, okazało się, że muszę mieć również piętnastki, najlepiej w takich samych kolorach co 11/0! Na moment stanęło mi serce :P Rozłożyłam na stole wszystkie swoje 15 (a ich kolekcja jest znacznie skromniejsza, niż 11) i zaczęłam dobierać je w pary z większymi koralikami. I bardzo pozytywnie się zdziwiłam :) Okazało się, że mam całkiem sporo kolorów, które występują w obu tych rozmiarach. Co prawda czasami jeden kolor był dodatkowo pokryty jakaś efekciarską warstwą (jeden matowy, drugi z lustrzanym połyskiem itd), ale ważne było to, że barwa się zgadza. Ba, miałam nawet niezły wybór :) Casting na kolory zakończony, można szyć. I, zgodnie z sugestią w tutorialu, uszyłam dwie różne strony tej samej monety.

102b Beading Mandala PendantNie umiem wybrać, która strona podoba mi się bardziej :)

Skoro już jesteśmy przy monecie – w środku wisiora znajduje się drewniany dysk o średnicy 35mm i to właśnie na jego przybycie musiałam parę dni poczekać. Na szczęście, w tym projekcie najpierw powstają obie strony Mandali, a dopiero później zszywa się je wsuwając kółeczko do środka.

102d Beading Mandala PendantW porównaniu do dłoni

Krawatka została wykonana za pomocą tutorialu Kasi z bloga Miracolo, po którą już wcześniej sięgałam (przy okazji Gwieździstego Nieba). Znów robiło się ją szybko i przyjemnie, więc na pewno jeszcze nie raz skuszę się na to rozwiązanie :)

102e Beading Mandala PendantNie znalazłam wielu sposobów przedstawienia Wam Mandali, więc identyczne zdjęcie, ale z drugą stroną, musi wystarczyć :P

Wykonanie zajęło mi dwa wieczory (obie połówki) oraz jeden poranek (łączenie w całość, doszycie krawatki). Ponowne chciałabym też zaznaczyć, jak prosty jest ten projekt – z czystym sumieniem polecam go nawet osobom, które do tej pory nie robiły nic z koralików. Praca sama rośnie i nabiera pięknych kształtów. I choć rozumiem, że przeznaczeniem mandali w buddyzmie, z którego się wywodzi, jest zostać zniszczoną zaraz po ukończeniu, to nie zamierzam jej psuć, tylko dumnie nosić przez całe lato :)

102c Beading Mandala PendantUważam, że z kolorami trafiłam w sedno <3 A przynajmniej we własny gust :D

A jeżeli kogoś interesują materiały, po które sięgnęłam, służę uprzejmie:

  • Toho Round Opaque White 11/0 oraz Opaque Lustered White 15/0
  • Toho Round Permanent Finish – Galvanized Rose Gold zarówno w 11/0 jak i 15/0
  • Toho Round Transparent Lustered Teal 11/0 i 15/0
  • Toho Round Opaque Turquoise 11/0 oraz Opaque Lustered Turquoise 15/0

7 thoughts on “Beadingowa Mandala

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *