Bransoletka z meepli

Kontynuuję temat meepli :) Dla zaniepokojonych – spokojnie, to raczej koniec przedstawiania małych pamperków (=ludzików, to dla czytelników spoza Poznania ;) w ozdobach, przynajmniej na jakiś czas ;) Pomysł na tę bransoletkę wyszedł przy okazji robienia grzebienia z meeplami; rozmawiałam z Runą na temat próbowania swoich sił w nowej technice, którą jest haft koralikowy. Runa mówiła, że ma mieszane uczucia, bo po co bawić się w haft, skoro można po prostu machnąć meepla brick stitchem i gotowe? Na włosy nie do końca mi to pasowało, ale przypomniała mi się bransoletka w pokeballe, robione właśnie brick stitchem. I od myśli do myśli, zrobiłam bransoletkę jako prezent dla koleżanki :)

Banda meepli na leżąco
I banda meepli na stojąco ;)

Obdarowana wczoraj brała ślub i pomyślałam, że to będzie miły dodatek do prezentu ;) Poznałyśmy się właśnie przy okazji planszówek, ona przez wiele lat pracowała w sklepie z nimi i do dziś w życiu nas obu są bardzo ważne. Wyszło bardzo prosto, może nawet za prosto jak na ślub. Ale wierzę, że znaczenie, jakie ze sobą niesie rekompensuje tę prostotę.

W ogóle, z bliska wcale nie są takie równie, jakbym sobie życzyła. Miyuki Delica zeszły ostatnio na psy :P

Początkowo miałam koszmarne problemy z ustaleniem kształtu ludzików; to jednak bardzo charakterystyczny kontur, zależało mi, na zachowaniu wszystkich proporcji. Niestety, ścieg brick stitch nie pozwala na aż tak dokładne odwzorowanie, zwłaszcza, gdy pojedynczy pamperek ma tylko trochę ponad centymetr. Było sporo projektowania oraz konsultacji z innymi graczami, ale ostatecznie jestem zadowolona.

Próby, szkice, wstępne projekty…
Ekipa, która nie przeszła castingu :D

Zapięcie na magnetyczną kulkę – wiem, że są bardziej eleganckie sposoby wykończenia bransoletki, ale ten uważam za całkiem bezpieczny; bransoletka zamiast rozerwać się, po prostu sama się rozepnie :) Bardzo dobrze sprawdza mi się to przy pokeballowej bransoletce, więc tutaj też sięgnęłam po to rozwiązanie. Do końca zastanawiałam się tylko, czy trafię z rozmiarem – ten typ zapięcia nie dopuszcza żadnej regulacji, więc musiałabym sporo poprawiać w przypadku pomyłki. Cały czas nie wiem, czy trafiłam :P Czekam na recenzję od Panny Młodej :)

Na mnie i kilka koleżanek pasowała, więc szansa na sukces jest spora ;)

Gdy ostateczny kształt elementów został wybrany, szycie nie zajęło wiele czasu. Spędziłam na nim może 2 wieczory, więc ten blog widział niejednokrotnie znacznie większe projekty. Mam nadzieję, że sprawił obdarowanej trochę radości i będzie pamiątką nie tylko tego dnia, ale i naszej znajomości :)

Tak tak, wiem, pudełko ładniejsze od zawartości :D

2 thoughts on “Bransoletka z meepli

  1. To zawartość jest ładniejsza od pudełka! Oczywiście na meeplach znam się tak samo dobrze, jak na fizyce kwantowej, ale zupełnie nie przeszkadza mi to podziwiać kolejnej fantastycznej bransoletki. Koleżanka na pewno była zachwycona takim spersonalizowanym prezentem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *