Broszka Modraszka

Broszka Modraszka

Pixelowy ścieg brick stitch daje twórcom możliwość stworzenia w zasadzie dowolnej formy. Dodatkowo, jest naprawdę prosty i spokojnie poradzi sobie z nim nawet osoba dopiero zaczynająca wydawać swoją wypłatę na koraliki… ;) Warto też wspomnieć, że internet jest pełen wzorów na różne brick stitchowe elementy, więc ciężko o twórczy kryzys, gdy w okół tyle wspaniałych schematów. Całą kolekcję fenomenalnych wzorów znajdziecie na blogu Weroniki, a ostatnio mogą uwagę szczególnie przykuła kolekcja polskich ptaków, która po prostu oszałamia! Świetne odzwierciedlenie kształtów, doskonały dobór barw… A najlepsze jest to, że Weronika, absolutnie za darmo, udostępnia schematy na wykonanie wszystkich tych ptaszków, a na blogu opisuje, jakie kolory koralików potrzebujecie do ich wykonania. Czego chcieć więcej? Może gotowego zestawu niezbędnych koralików wraz z wydrukiem wzoru? Nie ma sprawy, po Warsztatach Twórczo Zakręconych w Ustroniu Weronice zostało kilka gotowych paczek, które wymagają jedynie igły i nici, aby stworzyć sobie wyjątkową broszkę. Ponieważ od pierwszego wejrzenia zakochałam się w sikorce, nie mogłam przepuścić takiej okazji.

Nie mogłam się zdecydować, który liść będzie lepszy na tło, więc macie oba ;)

Wykonanie broszki zajęło mi niecałe 3h, wszystko było łatwe proste i przyjemne, poza koniecznością odróżnienia od siebie dwóch z trzech odcieni żółtego i obu niebieskich – zwłaszcza żółte koraliki wydawały mi się identyczne. Ale widzę, że na zdjęciach kolory prezentują się zupełnie inaczej. Najwyraźniej ludzkie oko to gorszy sprzęt niż soczewka obiektywu ;)

Ptaszyna jest malutka – ma niespełna 5cm długości i 3 wysokości. Będzie za to prześliczny, barwnym dodatkiem do grafitowej czapki oraz szala, które niedawno kupiłam*. Z mojej perspektywy zima może przyjść w dowolnej chwili, jestem już w 100% gotowa, zarówno pod kątem grzewczo-izolacyjnym, jak i dodatkowo-szykownym ;)

Naprawdę nie mogę doczekać się mrozów!

 

*tak tak, dziergacz kupuje czapkę i szalik. Ale za to nie byle jaką czapkę z szalikiem, tylko majstersztyki od Pompoms! Naprawdę warto!!

 

AKTUALIZACJA 21.12.2019

Zgubiłam gdzieś czapkę z sikoreczką!! ;( Najpewniej w autobusie, gdy ściągałam czapkę, żeby się głowa nie przegrzała… I pal licho czapkę (to akurat nie była ta prezentowana we wpisie od PomPoms, tylko inny egzemplarz), ale tej broszki to mi szkoda. Napisałam do biura rzeczy znalezionych, a nóż ją ktoś znajdzie.

4 thoughts on “Broszka Modraszka

  1. Cudowne maleństwo! Strasznie mnie kusisz tymi koralikami, może w końcu kiedyś się uda :). Tylko j nie przepadam za igłami do szycia, już wolę te w strzykawkach :D.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *