Dotti Dots

Dotti Dots

Kolejny tutoarial, obok którego nie mogłam przejść obojętnie ;) Od razu wiedziałam, że będę je szyć, jednak zanim złożyłam zamówienie na potrzebne koraliki upłynęło trochę wody w Warcie. Inny zestaw kolorów, ale wciąż ten sam efekt: lekko, ale z klasą :) Moja wersja Dotti Dots od Royal Stone – ta-dam!

115a Dotti Dots earringsBardzo wdzięcznie fotografowało się tę parę :)

115b Dotti Dots earrings

Szycie było naprawdę proste. Co prawda do pewnego momentu obawiałam się, czy praca faktycznie się tak ładnie płasko ułoży, ale jedno zaciągnięcie nici i wszystko układało na miejscu :) Najtrudniejszym momentem było oczywiście wybranie kolorów koralików, zwłaszcza, że w sklepie internetowym RS nie było innych kropli wierconych wzdłuż, bez fasetek oraz odpowiedniej wielkości. Musiałam więc zacząć od koloru kremowego i potem do niego dobierać pozostałe dwa. Na szczęście niebieski prezentuje się z kremem świetnie :)

115c Dotti Dots earringsWiatraczek z bliska

Użyte przeze mnie materiały to:

  • Minos par Puca 2,5x3mm Opaque Beige Luster
  • Minos par Puca 2,5x3mm Pastel Petrol
  • Minos par Puca 2,5x3mm Opaque Blue Grey Luster
  • Toho 11/0 Nickel
  • bigle i syntetyczna kremowa kropla

Trochę żałowałam, że w paczce Minos par Puca jest tylko 40szt koralików – to oczywiście wystarcza na zrobienie obu kolczyków, ale jakby było ich powiedzmy 60, to dałabym radę zrobić do kompletu jeszcze zawieszkę. Przy okazji kolejnych zakupów muszę dokupić tych ślicznych kropeczek :)

115e Dotti Dots earringsWstawiam zdjęć ile wlezie, naprawdę sporo mi wyszło

115g Dotti Dots earrings

Całość ma odrobinkę ponad 9cm, więc wyszły całkiem długie. Mam wrażenie, że to dodaje im też elegancji; w zależności od zastosowanych kolorów można zrobić albo szalone kolorowe kolczyki na lato, albo jak w moim przypadku – bardziej stonowaną, „wyjściową” wersję. Mimo rozmiaru nie są jednak przesadnie ciężkie, ucho dość szybko się do nich przyzwyczaja.

115d Dotti Dots earringsO, takie są duże!

Testowałam je już (nie raz) w terenie i są naprawdę kapitalne :) Serdecznie polecam – tutorial jest bardzo dobrze rozpisany, nawet początkująca osoba bez problemu sobie z nim poradzi :)

3 thoughts on “Dotti Dots

  1. Mam nadzieję, że kiedyś zmotywowana Twoimi cudownymi pracami sama coś spróbuje uszyć. Ale pewnie minie jeszcze bardzo dużo czasu nim to się stanie. Pozostaje mi tylko podziwiać i zazdrościć :D.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *