Dżanuary – gramy razem z WOŚP!

Wielki Glutenie, tego jeszcze nie grali! :) Już rok temu Marta – piękniejsza połowa krakowskiej mikropiekarni Pochlebstwo  – po 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stwierdziła, że fajnie byłoby wystawić na licytację Drożdża, maskotkę podobną do tej, która została pupilem jej firmy. W zeszłym roku było trochę za późno, ale pomysł dojrzewał w nas niczym najlepszego sortu zakwas, który dzięki wprawnym rękom piekarzy zamieni się w przepyszny, aromatyczny chleb o rumianej skórce, miękkim środku, kuszącej…. ekhem, rozmarzyłam się ;) Więc kiedy propozycja ponownie padła na początku stycznia, nie mogłam się oprzeć :) Szybki zakup włóczki, odkurzenie zapisanego półtora roku temu wzoru i jedziemy! Od dziś do 22 stycznia możecie brać udział w licytacji Dżanuarego!

01 Crochet yeast WOŚPDrożdż jak malowany!

Robota trochę się dłużyła (zwłaszcza kilkadziesiąt rządków wysokości maskotki), ale było warto. Od początku jasne było dla mnie, że jedna z drożdżowych blizn (tych okrągłych wypukłości, które oznaczają miejsca, w których od jednej komórki drożdży oddzieliła się kolejna) musi być w kształcie serca, oczywiście czerwonego, by nawiązywać do okazji, z której został wydziergany. Serduszko powstało z połączenia paru wzorów znalezionych na Pintereście i daje radę, właśnie o to mi chodziło. Dopasowanie krawędzi było trochę trudniejsze, ale tylko trochę i na szczęście udało się za pierwszym razem.

01b Crochet yeast WOŚPDrożdżowo-WOŚPowe serduszko w zbliżeniu

Miałam też okazję znów przyszyć swoją metkę, co zawsze daje mi tyle samo przyjemności, co dumy :)

01c Crochet yeast WOŚP

Ale ale! Na tym nie koniec! Serduszko owszem, czarujące, ale czegoś tu jeszcze brakuje…. Co jeszcze jest nieodzownym elementem Orkiestry? Rozpoznawalnym symbolem, do którego można by się odnieść? Z pomocą przyszła mi postać Jurka Owsiaka i pewien niezmienny element jego wizerunku…. :)

01d Crochet yeast WOŚPTA-DAAAAAM!
01f Crochet yeast WOŚPOraz z modnie założonymi okularami na czoło

No więc powstał ;) Chwilę zastanawiałam się nad imieniem, ale Marta nie miała wątpliwości: Dżanuary*. Został, tak samo jak szóstka jego drożdżowych poprzedników, wykonany z włóczki Alize Cotton Gold w kolorze 262 (55% bawełna, 45% akryl) oraz z Vlny Hep Jeans 8114 (czerwony) i 8173 (wypełnienie blizn). Okulary za to są wycięte z filcu, dzięki czemu można bez problemu przyłożyć je do maskotki i przez swoją szorstką powierzchnię będą się trzymały w każdym miejscu.

01e Crochet yeast WOŚPZ okularami i w porównaniu do wielkości ręki

Ma solidne 14cm wzrostu, rozkoszne 42cm w pasie, a na moment pisania postu, oferowana za niego kwota to…..255zł! Jestem w totalnym szoku, nie spodziewałam się, że Dżanuary da radę osiągnąć trzycyfrową kwotę :) Wszystko dzięki Pochlebstwu, które na jesieni 2016 przyjęło pod dach Dżordża, który najwyraźniej cieszy się sympatią klienteli :) Jeśli Wy też chcecie dołożyć się do sukcesu tegorocznej Wielkiej Orkiestry, możecie licytować Dżanuarego albo wieeele innych wystawionych na aukcjach cudeniek. Każda złotówka pomoże w wyrównywaniu szans w leczeniu noworodków!

wosp-1514462653

*ciekawostka: January to po polsku nie tylko styczeń, ale i…. Janusz :D Bardzo polskie imię ;)

 

AKTUALIZACJA 22.01.2018

Aukcja już za nami! Co tu się nawyrabiało?! :D

Podsumowanie aukcji

Wynik przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, jestem absolutnie zachwycona, dumna i szczęśliwa :) Myślę, że nikt tego nie przewidział i mam nadzieję, że z tego obezwładniającego gestu Orkiestra uczyni coś dobrego :)

4 thoughts on “Dżanuary – gramy razem z WOŚP!

  1. Cudowny! Serduszko, drożdżowe blizny a przede wszystkim te okulary! Co prawda pierwowzorem jest Drożdż, ale z tymi okularami przypomina mi ojca Orkiestry czyli Jurka Owsiaka :). Powodzenia, niech przebije wszystkie aukcje :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *