Emil

Emil

Po prawie roku znowu jest :) Wspaniały lew ze wzoru Tyrion od nieocenionego Davida to maskotka tak udana, że kwestią czasu było aż znów po niego sięgnęłam. Ponownie proces twórczy był bardzo pozytywnym przeżyciem, ponownie udało mi się zrobić uroczą maskotkę, ale ponownie montaż grzywy był super-męczący, a ciężka głowa kolebie się na wszystkie strony. Nic to! Plusy zdecydowanie przeważają szalę na swoją korzyść :)

Król lwiej skały!

W porównaniu z Lionelem jest mniejszy, ponieważ użyłam mniejszej włóczki (Alize Cotton Gold zamiast Gold Plusa) i o wiele mniejszego szydełka (3,5mm zamiast 5mm). Właśnie o to mi chodziło, maskotka miała być mniejsza, bardziej kompaktowa. No i rzecz jasna w zupełnie nowych kolorach!

Gdy przejrzycie profil Davida na Instagramie, znajdziecie tam mnóstwo różnych wariantów kolorystycznych tego wzoru. I każdy jest udany, więc śmiało sięgnęłam po zupełnie inną paletę. Na samym początku chciałam, by ciało było szare, ale miałam za mało włóczki w domu. Pasmanteria nie była mnie w stanie poratować, więc wzięłam zupełnie inny motek. W dodatku jeszcze w sklepie wydawało mi się, że to w zasadzie też jest szary, tylko taki trochę złamany fioletowym. Gdy jednak wyciągnęłam motek w domu nie miałam wątpliwości – to fiolet jak na krowie z czekolad Milka* :) I nie szkodzi, bo w zasadzie czemu nie?

Wahałam się jednak trochę odnośnie grzywy. Początkowo myślałam o pudrowym różu, ale ten motek akurat oddałam koleżance na nowej edycji warsztatów z szydełkowania ;) Musiałam więc dopasować coś z tego, co mi zostało. Żółty to dość oczywisty wybór i nie miałam akurat weny na taki duży kontrast. Zostałam z dwoma szarymi motkami w ręku – jednym jaśniejszym, tym, z którego początkowo chciałam robić ciało lwa, oraz znacznie ciemniejszym, melanżowym. Po zdjęciach widać, która opcja ostatecznie wygrała ;)

Po zrobieniu Lionela miałam wrażenie, że nie wyszedł tak fajnie jak oryginał ze wzoru, a to konkretnie z powodu za krótkiej grzywy. Więc w przypadku Emila już poszalałam i trochę przegięłam – w większości pozycji nawet nie widać mu oczu i to pomimo strzyżenia. Nadaje mu to taki… rasta charakter, zupełnie jakby grzywa była z dredów ;) I niech tak będzie, dzięki temu ma zupełnie inny wydźwięk niż poprzednik. Po wykonaniu Emila mam też wrażenie, że żeby grzywa utrzymywała się tak ładnie jak w maskotkach od Davida, powinna być z akrylowej włóczki. Ja tutaj używałam YarnArt Jeansu (zeszło mi 3/4 motka), a więc mieszanki bawełny i akrylu. Mam wrażenie, że włókna są za ciężkie, przez co opadają, zamiast ładnie stać. Chyba trzeba będzie zrobić tego lwa po raz trzeci…. :)

Pogoda nam się udała na zdjęcia, nie ma co :)

Gdy zabierałam się do pracy nie miałam na myśli konkretnego odbiorcy tej maskotki. Zobaczymy, może zostanie nagrodą w jakimś konkursie? Może w końcu zapiszę się na jakąś wymiankę? Może zostanie ze mną? A może ktoś znajomy stwierdzi, że on zabiera i nie ma dyskusji ;) Pożyjemy, zobaczymy. W razie czego umieszczę tutaj ciąg dalszy jego kocich losów :)

Ponownie zachęcam do stanięcia w szranki z tym wzorem – David wszytko bardzo czytelnie opisał oraz dołączył masę zdjęć, więc nie ma wątpliwości, jak maskotkę dziergać czy zszywać. Jest z nią oczywiście trochę pracy (GRZYWA!!), ale obserwowanie szybkiego progresu bardzo cieszy i sprawia, że się chce :) Ja jestem zwłaszcza fanką jego główki; patent na oczodoły jest kapitalny i nadaje maskotce wyjątkowego szlifu. No i cena – niecałe 30zł, które wesprą wspaniałego twórcę. Na pewno w tym miesiącu wydaliście już 3 dychy na jakieś pierdoły, więc czemu nie na wspaniały wzór na lwa? :)

* Milka = Emilka = Emil – oto krótka geneza imienia ;)

5 thoughts on “Emil

  1. Jako zodiakalny lew stwierdzam, że Emil jest fantastyczny! A ta grzywa? Prawdziwe cudo, tak samo jak ogon :D. W tym odcieniu fioletu bardzo mu do … pyska :D :D.

    1. Wiem, że nie przepadasz za robieniem maskotek na szydełku, ale skoro jesteś Lwem (Lwicą! :D) to gorąco zachęcam do zmierzenia się z tym wzorem – lewek wychodzi przesłodki <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *