Fagnano na cztery pory roku – Jesień i Zima

Fagnano na cztery pory roku – Jesień i Zima

Druga część kolczyków dedykowanym porom roku właśnie zeszła z warsztatu! Jesień i Zimę robiło mi się równie sympatycznie, co poprzednią parę. Szło chyba nawet trochę szybciej, ponieważ w tym momencie znam już wzór na pamięć :) Żeby formalnościom stało się zadość – Fagnano to wzór stworzony przez Kasię z bloga Miracolo, jest naprawdę prosty i dostępny bezpłatnie. Pod koniec kwietnia posłużył mi do zrobienia dwóch par kolczyków dedykowanych wiośnie i latu, a dzisiaj mam dla Was drugą połowę tego projektu :)

Zacznijmy może od jesieni. Bardzo chciałam, żeby wszystkie te czerwienie i pomarańcze przechodziły jedna w drugą. Nie byłam pewna, czy posiadane odcienie żółtego do czegoś się nadają, ale widzę, że dobrze wypełniły powierzoną im rolę. W ostatnim rzędzie koralików, tym wystającym nieco za kontur, początkowo chciałam umieścić bardzo jasne, żółte koraliki, ale nie prezentowało się to specjalnie korzystnie. Za to złoto…! Oj tak, strzał w 10! Przy okazji muszę sobie zanotować, żeby dokupić jeszcze kilka złotych odcieni, na pewno w przyszłości jeszcze się przydadzą.

Nad Zimą chwilę się zastanawiałam. Mam tak wiele niebieskich koralików, że wybór tych kilku kolorów był naprawdę trudny. Najpierw myślałam, żeby były całe biało-błękitne, potem miałam zupełnie odwrotny pomysł i chciałam tam wpakować dużo granatu. Gdy spojrzałam na gotową już jesienną parę stwierdziłam, że skoro Jesień mieni się złotem, to Zima powinna skrzyć się srebrem i to właśnie te drobniutkie, srebrne koraliki stały się podstawą całego kolczyka. Ostatecznie wybrałam 4 z 20 odcieni niebieskiego i zaczęłam szyć. Potem przez moment myślałam o całej serii kolczyków w zimowym klimacie (tylko po to, żeby pozużywać te niebieskie zapasy :D), ale nie, jednak chwilowa przerwa od koralików na rzecz szydełka ;)

Zanim skończę ten wpis, chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy tu zaglądają, a jeszcze bardziej tym osobom, które zostawiają po sobie komentarze. Dłuższą chwilę nie było mnie na blogu, ostatnio jakoś przeniosłam się z działalnością na Instagram, do którego najpierw podchodziłam jak do jeża, a teraz bardzo dobrze się na nim czuję. Gdy dzisiaj weszłam wrzucić ten wpis, dostałam powiadomienie o przeszło dziesięciu nowych komentarzach, a każdy jeden był super-sympatyczny! <3 Jest mi ogromnie miło, że podobają się Wam moje prace, nie ważne, w jakiej technice je wykonuję :) Dziękuję za całe to wsparcie i miłe słowa, po prostu serce mi urosło <3

Żebym o niczym nie zapomniała, tak jak w poprzednim wpisie zostawiam listę użytych koralików.

Jesień (to moje najbarwniejsze kolczyki!):

 • Toho 15/0 Opaque Cherry
 • Miyuki Delica 11/0 Opaque Vermillion Matted, Opaque Squash Dyed (oba te kolory po prostu uwielbiam!), White Lined Orange AB, Luminous Sun Glow
 • Toho 11/0 Permanent Finish Galvanized Rose Gold

Zima:

 • Toho 15/0 Nickel
 • Miyuki Delica 11/0 Dyed Opaque Capri Matted, Sparkling Aqua Line Crystal, Opaque Light Skye Blue
 • Toho 11/0 Opaque-Lustered Pale Blue

A teraz to, na co wszyscy czekają……. Wszystkie pory roku!

9 thoughts on “Fagnano na cztery pory roku – Jesień i Zima

 1. Szczerze mówiąc, nie potrafię wybrać tej jednej, jedynej pary. Wszystkie są fantastyczne!
  Ostatnio czytałam, że w Polsce jest 8 pór roku (z punktu widzenia rolnictwa). W związku z tym mam propozycję – stwórz jeszcze brakujące 4 pory :). Czekam z niecierpliwością ;).
  Pozdrawiam serdecznie!

 2. Jestem zachwycona tą serią! Kasia ma rację, chce-my więcej! Chce-my więcej! :D kolory idealnie pasują do pór roku :D No i dobrze, że nie zwlekałaś pół roku na zrobienie dwóch kolejnych par :D a jeżeli chodzi o IG to ja nadal słabo się z nim dogaduję :P

  1. Dziękuję! :) Jak znowu zatęsknię za tym wzorem (a to więcej niż pewne!) to na pewno podzielę się efektami pracy :)

 3. Kolczyki bardzo ładnie się prezentują, jestem ciekawa, jak wyglądają na uchu =) Pomysł, by stworzyć coś w duchu pór roku – rewelacja! Mnie osobiście najczęściej inspiruje właśnie jesień.

  1. Głównie z Paperconcept, mają kolosalny wybór :) Kilka razy byłam tam stacjonarnie, a ostatnio zamawiałam online :)

 4. Cudny zestaw :) Fantastycznie dobrałaś kolory tak jak przy poprzednich kolczykach. Brakuje mi trochę fioletu wrzosów w jesiennej parze, ta pora roku zawsze kojarzy mi się z porą ich kwitnienia.

  1. Oh wrzosy, w ogóle o nich nie pomyślałam…! Ze mnie mieszczuch od urodzenia, a w mieście niestety nie uświadczę ich tak często, pewnie dlatego w ogóle nie przyszły mi do głowy. Ale taka parka Fagnano we fioletach…. Nie trzeba mi dwa razy mówić! :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *