Haloweenowo-dyniowo (i kolczykowo)

Wzięło mnie ostatnio na koraliki. Tyle ich mam, ciągle kupuję nowe, więc wypadałoby też coś z nich udzuibać. No i udziubałam sobie małe kolczyki w haloweenowym klimacie ;)

Próbowałam znaleźć jakiś ciekawy wzór w internecie, ale niestety najfajniejsze były płatne. I tak jak nie mam problemu, żeby zapłacić 20-30zł za schemat chusty czy maskotki, tak za takie małe pierdółki trochę było mi szkoda… ;) Zatem, skoro nie znalazłam tego, czego szukałam wśród darmowych materiałów, sama usiadłam do papieru do brick stitcha i zaczęłam próbować.

Bardzo starałam się osiągnąć efekt strasznej miny, ale…. nie byłam w stanie. Najlepszy projekt po wykonaniu wyglądał jak prostokątna cegła z twarzą. Dlatego ostatecznie stanęło na tej weselszej, za to bardziej kształtnej wersji. Może to i dobrze? Dzięki temu, jak niewielki jest ten wzór, mogę nosić kolczyki bezpośrednio na biglach-sztyftach, bo mieszczą się na uchu :)

Widać, że koraliki nierówne. Ale jak Miyuki Delica są nierówne, to już nie wiem, co będzie!

Uszycie jednego to tak naprawdę chwila moment. Najwięcej czasu zabiera przyglądanie się, czy koralik, który mam na igle na pewno jest odpowiednio równy… ;) Nie wiem, z jakich koralików trzeba korzystać, żeby naprawdę były równiutkie; kiedyś wydawało mi się, że Miyuki Delica są lepsze, niż Toho Treasure, ale teraz to już sama nie wiem… Jak się patrzy z daleka to nie widać, musi wystarczyć ;)

Możecie się zastanawiać, dlaczego w ogóle zrobiłam ozdobę na to amerykański święto, raczej słabo obecne (i mocno tępione) w Polsce. Nie stoi za tym żadna chęć przeszczepiania zwyczajów zza oceanu czy też wyśmiewania naszych polskich tradycji wobec tych amerykańskich. Po prostu uważam, że dzień, w który można dostać słodycze ZA DARMO to nie jest wcale głupi pomysł… ;)

Nie pytajcie, co to za kłaki na świeczce – przed zrobieniem zdjęcia ich nie widziałam

2 thoughts on “Haloweenowo-dyniowo (i kolczykowo)

  1. Chociaż nie przepadam za Halloween oraz za dynią (no chyba, że przerobioną na ketchup) ale z przyjemnością bym je nosiła . Są po prostu cudne!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *