Idealna kula aka kocia zabawka

Idealna kula aka kocia zabawka

Dzisiaj niedługi wpis o prostej, ale moim zdaniem potrzebnej rzeczy – idealnej, szydełkowej kuli. Trafiłam na jej wzór zupełnie przypadkiem, przeglądając nieprzebraną bibliotekę wzorów na Free Amigurumi Patterns, skąd zostałam przekierowana bezpośrednio na blog autorki, Ms Premise-Conclusion. Na blogu znajdziecie wiele wartych uwagi wzorów, polecam :) Wzory na kule są dostępne w dwóch pdf-ach, w jednym znajdziecie wzory na mniejsze, a w drugim na większe kulki. Moja kula to największy wzór z „mniejszego” pdf-a, wielkość: 30 rzędów.

007a Kocia zabawka

No właśnie…. w zasadzie, jaka tam „moja” kula ;) Wzór od początku wykonywałam z myślą o moich dwóch kotach (w zasadzie, jakich tam „moich” :P to ja bardziej jestem ich :D). Swoją drogą, nie macie wrażenia, że większość dziergających ma w domowym obejściu te zwierzaki? ;) W każdym razie, koty tak uparcie polowały na szydełkowe sówki, że wręcz wymusiły na mnie wykonanie dedykowanej im robótki.

007b Kocia zabawka

Schemat na kulę jest naprawdę bardzo, bardzo prosty. Wszystko robione półsłupkami i rzecz jasna zaczynane z magic ringa. Kula finalnie ma średnicę 8cm i jest trochę spłaszczona od góry, ale wszystko to jest wypadkową użytej włóczki, ilości wsadzonego wypychacza oraz tego, że koty już się chwilkę kulką bawią ;) Oczywiście do zdjęcia została wzięta prosto z podłogi (a wszystkie miejsca, w których była trudno zliczyć), zatem bez trudu dopatrzycie się kocich kłaków, włosów, kurzu… To całkiem często używany przedmiot ;) A wracając do jej wykonania – ja użyłam resztki mojej testowej, jasnoniebieskiej włóczki zapomnianej już przeze mnie marki i dziergałam wszystko szydełkiem 3mm. Trochę roboty było, w najszerszym miejscu kula ma 59 oczek obwodu. Mimo tego robi się szybko, choć trzeba liczyć oczka, by w dobrym miejscu dodać kolejny półsłupek – inaczej zatracimy całą kulistość. Po zrobieniu tej kulki zrobiłam jeszcze jedną, w innym kolorze, dla kota moich rodziców. Niestety, tamta zabawka została wzgardzona ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *