Liebster award

Liebster award

Dzisiejszy wpis będzie trochę inny, bardziej do poczytania niż oglądania ;) Tym razem opowiem coś o sobie oraz przedstawię Wam kilku blogerów, nie tylko związanych z rękodziełem, których czytam z przyjemnością i chciałabym, by ich twórczość poznało szersze grono. Wszystko związane jest z zabawą Liebster Award, w którą zostałam wciągnięta przez Iwonę prowadzącą bloga Szydełkowe Cudasie (polecam zajrzeć, klik klik!). LA polega na tym, że blogerzy odpowiadają na 11 pytań zadanych przez osobę, która ich nominowała, a następnie sami wymyślają 11 pytań i nominują kolejne blogi (najlepiej, by ich też było 11 i nie wolno nominować bloga, od którego otrzymało się wyzwanie). W ten sposób czytelnicy mają okazję poznać wiele wartościowych zakątków sieci, na które w przeciwnym razie mogliby nie trafić. Moje internetowe śledztwo nie dało mi jednak jednoznacznej odpowiedzi, od kogo zaczęła się ta zabawa i kto ją rokrocznie inicjuje (a może trwa nieprzerwanie przez cały rok?). Na stronie The Global Aussie znalazłam oficjalny regulamin oraz wzmiankę, że pierwsza edycja LA odbyła się w 2011. Skoro brak mi potwierdzonych informacji, dam sobie już z nimi spokój i przejdę do odpowiedzi na pytania od Iwony :)

Liebster award

1. Skąd pomysł na nazwę bloga?

Poprzednie wcielenie tego bloga nosiło nazwę „Straszydełko”, co miało odnosić się do szydełkowania oraz niekoniecznie zawsze udanych, nieco straszących projektów ;) Po roku pod tą nazwą stwierdziłam jednak, że chcę wyjść poza szydełko, a nazwa bloga powinna to odzwierciedlać. Człon „Neiti” był oczywisty – to mój nick od kilkunastu lat, ale co dalej? Kombinowałam z różnymi „Neiti Crafts”, „Neiti Handmade”, ale „Neiti Novelties” (czyli Nowinki Neiti, Neitiowe Nowostki itp) wygrało casting ze względu na melodyczne brzmienie oraz aliterację (wiecie, jak u superbohaterów: Peter Parker, Wally West, Steven Strange…)

2. Co przedstawia breloczek, który masz przypięty do kluczy (jeżeli takowy posiadasz)?

Mam przypięte dokładnie 4 breloki, więc to niezwykle trafione pytanie :D Są to: mała poziomica, gumowa „metka” z moją grupą krwi, zestaw szydełek (a jakże!) oraz żeton do sklepowego wózka, bo wiecznie nie miałam przy sobie monety ;) Zdjęcie można zobaczyć na Facebooku.

3. Jaką książkę polecisz na wieczór?

Pratchetta, najlepiej coś ze Świata Dysku :)

4. Co by się zmieniło w Twoim życiu, gdyby można było cofnąć czas?

Zrezygnowałabym z pójścia na ślizgawkę zimą jakieś 20 lat temu. Zaoszczędziłoby mi to bardzo długiego, bolesnego i kosztownego leczenia stomatologicznego.

5. W chwilach wolnego czasu, jaką formę rozrywki najbardziej lubisz?

Poza prezentowanym tutaj hobby moją wielką pasją są gry planszowe. Moja kolekcja liczy przeszło 200 egzemplarzy i najczęściej, gdy wpadają do nas znajomi otwieramy jakieś pudło by trochę pogimnastykować mózgi :)

6. Jaka jest Twoja ulubiona bajka z dzieciństwa?

Strasznie trudne pytanie, bo oglądałam tego naprawdę dużo i generalnie byłam wszystkim bezkrytycznie zachwycona :P Ale do dziś została mi niezmienna miłość do Pokemonów i wszystkiego, co jest związane z tą marką :)

7. Jaka jest najbardziej szalona rzecz, jaka wydarzyła się w Twoim życiu?

Rzuciłam pracę w banku, by pracować w zoo. Niczego nie żałuję! :D

8. Jaki jest Twój ulubiony serial?

Podobnie jak z bajkami w dzieciństwie, teraz też oglądam całkiem sporo seriali, ale w zasadzie wyłącznie amerykańskich. Moje ulubione to te o superbohaterach (a kręcą tego ostatnio na potęgę!), a wśród nich prym wiedzie Agents of S.H.I.E.L.D., którzy wyprzedzili Agent Carter tylko dlatego, że mają więcej sezonów ;)

9. Dokąd wolisz jechać na wakacje: w góry, czy nad morze?

Morze. Mam rodzinę nad morzem i od dziecka jeździłam tam kilka razy w roku. To stworzyło pewną więź z ogólnie pojętym wybrzeżem i bardzo chętnie odwiedzam wszystkie nadmorskie miejscowości.

10. Co, do tej pory, okazało się Twoim największym, życiowym osiągnięciem?

…to pytanie sprawia mi przykrość, bo mam przez nie wrażenie, że nie osiągnęłam zupełnie nic, czym warto byłoby się pochwalić :P Jest jednak jeden wymiar mojego życia, z którego jestem szalenie zadowolona i trudno mi sobie wyobrazić, by wyglądał lepiej, więc może to. Miałam szczęście poznać w życiu i zaprzyjaźnić się ze wspaniałymi ludźmi :) To, ile pełnych pasji, zawsze uśmiechniętych, inspirujących, pomocnych, cudownych osób poznałam w swoim życiu jest niesamowite i każdemu życzę tak nadzwyczajnych znajomych :)

11. Jak by brzmiała jedna blogowa rada od Ciebie, dla osób zaczynających przygodę z blogowaniem?

Nie przestawaj! :)

A teraz czas na moje jedenaście pytań, interpretujcie je dowolnie – każda odpowiedź będzie dobra :)

 1. Możesz zjeść obiad z dowolną osobą, która kiedykolwiek chodziła po Ziemi. Kto by to był?
 2. Twoje filmowe „guilty pleasure” – produkcja, którą uwielbiasz, ale masz świadomość, że generalnie jest uważana za gniot.
 3. Twoje mieszkanie staje w płomieniach! Co ocalisz przed pożogą? Możesz wybrać tylko to, co faktycznie jesteś w stanie unieść i wynieść z domu (zakładamy, że Twoja rodzina i zwierzęta są bezpieczni).
 4. Możesz zamieszkać w dowolnym miejscu świata – jakie miejsce wybierasz i dlaczego?
 5. Masz możliwość otrzymywania do końca życia za darmo jednego produktu. Co by to było?
 6. Co w codziennym życiu przyprawia Cię o dreszczyk grozy?
 7. Psy czy koty? Tak, wiem, kij w mrowisko :P
 8. Gdybyś wiedział/a, że na pewno Ci się uda, czego spróbowałbyś/spróbowałabyś w swoim życiu?
 9. Jaki jest Twój ulubiony film od Disney•Pixar? :)
 10. Jaka jest Twoja ulubiona dyscyplina sportowa do…. kibicowania?
 11. Z którego swojego blogowego wpisu jesteś najbardziej zadowolona?

Do udziału zapraszam poniższe  blogi (kolejność absolutnie przypadkowa). Jeżeli nie chcecie brać udziału, nie czujcie się do niczego zobowiązani :) Ja jednak zachęcam wszystkie osoby czytające ten wpis do odwiedzin na tych stronach, bo każdą prowadzi naprawdę fajny człowiek, który ma coś ciekawego do napisania o swoim życiu i tym, czym się w nim zajmuje :)

Crimson Runa

Szydłaki Cudaki

Szydełkowa Pasja Kaśki

Miracolo – Zakątek Spełnionych Marzeń

Skład Rękodzieła

5 thoughts on “Liebster award

 1. Cieszę się, że tak wyczerpująco odpowiedziałaś na moje pytania :D o to chodziło ;) no i fajnie się dowiedzieć, że grasz w planszówki! Ja może nie mam aż takiej kolekcji, ale jak kiedyś będziesz nad morzem w Trójmieście, to zabiorę jakąś ze sobą i możemy razem pograć na plaży :D

 2. Bardzo dziękuję Agnieszko za wyróżnienie :) Jest mi ogromnie miło :) Dzięki tej zabawie dowiedziałam się o Tobie ciekawych rzeczy. A żeton do wózka muszę sobie koniecznie przypiąć do kluczy, bo mam z nim odwieczny problem ;) Pozdrawiam Cię serdecznie. Miłego dnia! :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *