Lisa

Lisa

Myślę, że wszyscy jesteśmy przywiązani do jakichś firm czy marek. Gdy jesteśmy zadowoleni z jedzenia w restauracji, chętniej do niej wracamy, prawda? Tak samo jest w świecie rękodzieła – każdy twórca ma ulubione materiały czy narzędzia, które nigdy go nie zawiodły i może polecić je z czystym sumieniem. Ja mogę polecić Davida Romána, którego wzory są po prostu mistrzowskie! Pamiętacie Tyriona? Lisa to kolejny genialny projekt, który mogłam wykonać podążając za fantastycznie rozpisanym wzorem od Davida.

120a Lisa crochet sheepNo po prostu na nią spójrzcie <3

Lisa jest śliczna, delikatna, mało skomplikowana i doskonała w każdym calu! Jej tworzenie było czystą przyjemnością, nawet nielubiane przeze mnie zszywanie elementów ;) Wystarczyło jedno szydełko, dwa motki Alize Cotton Gold Plus w kolorach 76 (beż) oraz 62 (krem) i trzy wieczory spędzone na przyjemnym dzierganiu. I tym razem nie musiałam mocować gęstej grzywy :D Oczywiście to dzięki niej Tyrion jest taki wspaniały, ale właśnie ten minimalizm jest najmocniejszą stroną Lisy. Jest po prostu doskonała, nie trzeba już nic dodawać.

120b Lisa crochet sheepMoże poza ogonkiem! Owce mają ogon, prawda? ;)

I teraz najlepsze: taki efekt może osiągnąć każda i każdy z Was! Wzór jest tak prosty oraz napisany językiem tak przystępnym, że w zasadzie nie może się nie udać. Wystarczy, że wiesz, jak robić półsłupki i umiesz zaczynać robótkę magic ringiem – reszta to po prostu podążanie za wskazówkami Davida. Jeszcze nie jest za późno, by wydziergać taki piękny prezent dla kogoś bliskiego na Święta :)

120d Lisa crochet sheep

Lisa została już wręczona małej dziewczynce, która, mam nadzieję, zaprzyjaźni się z nią na dłużej. Liczę, że na ten wzór znajdzie się więcej chętnych, bo owieczkę robi się tak przyjemnie, że już mam ochotę na kolejną :)

120f Lisa crochet sheep

Niestety, zdjęcia są odrobinę za ciemne mimo, że stałam na rzęsach i odpalałam dodatkowe lampy. Najgorsze jest jednak to, że niekorzystna dla zdjęć zima tak na dobrą sprawę jeszcze się nie zaczęła! Może czas pomyśleć o rozbudowie mojego domowego studio….? Idzie Nowy Rok, to zawsze dobry czas na zmiany, więc kto wie ;)

120h Lisa crochet sheep

Prawdę mówiąc zapomniałam zmierzyć maskotkę zanim ją oddałam, ale na szczęście zrobiłam zdjęcie powyżej, które ilustruje jej rozmiar. Wyszła w zasadzie taka jak Tyrion o ile dobrze go pamiętam. Uważam, że to całkiem konkretna zabawka i wierzę, że będzie wiernym towarzyszem dziecięcych zabaw :)

To na pewno nie było moje ostatnie spotkane ze wzorem od Davida. Trzymam kciuki, by nadal zachwycał nas swoim talentem i oddawał w nasze ręce tak doskonałe materiały :)

120c Lisa crochet sheep

 

3 thoughts on “Lisa

  1. Urocza i pięknie wykonana :). Gdybym tylko lubiła robić maskotki od razu zrobiłabym Bimbo. Potem pewnie Bruno, Georga, Francisa, Dolores … . Ok, przyznaję – wszystkie są cudowne :D.

    1. Obawiam się, że (póki co! ;) krowy nie ma w ofercie… Ale dajmy Davidowi czas – kto wie, może jego noworoczne postanowienia dotyczą publikacji kolejnych wzorów? ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *