Lisie kolczyki

Lisie kolczyki

Gdzieś w internecie mignęły mi kolczyki zrobione z modeliny lub innej masy plastycznej. Uroczy kotek „wyglądał” jakby z dziurki w uchu, jego zadek wisiał po drugiej stronie ucha, a do tego wszystkiego ogonek dyndał zawieszony na ogniwku. Strasznie mi się to spodobało, ale w lepieniu nie mam specjalnych sukcesów ;) Uznałam jednak, że do pewnego stopnia jestem w stanie przenieść ten pomysł na koraliki. Włączyłam więc program do projektowania wzorów (Bead Tool) i zaczęłam wymyślać… :)

Nie umiem wyjaśnić, dlaczego akurat liski przyszły mi do głowy. Po prostu się w niej pojawiły, a ja nie próbowałam dyskutować. Brakowało mi jednak odpowiednich koralików. Pomarańcze najczęściej były zbyt jasne lub nawet jaskrawe, a czerwienie były już ze środka swojej palety i też mi nie pasowały. Zostało więc tak, myślę, że każdy widzi, o jakie zwierzę chodziło ;)

Z ogonkami wyszło nie do końca tak, jak planowałam, ponieważ liczyłam na to, że będą się bardziej bujały. Pewnie musiałabym użyć naprawdę cieniutkich ogniwek, po których koraliki mogłyby swobodnie się ślizgać, ale niestety nie mam takich w swoich zasobach. Jeśli gdzieś znajdę, na pewno podmienię.

Liski są malutkie, mają tylko trochę ponad 3cm i są bardzo lekkie. Praca szła szybko, nawet pomimo tego, że jednego liska musiałam zupełnie rozpruć i zaczynać od nowa z powodu błędu. Sporo czasu zjadły mi zdjęcia – do pierwszej serii zabrałam się w sobotę, 7 marca, ale pogoda była tak szpetna, że wyszły naprawdę słabo. Na szczęście dziś od rana miałam piękne słońce, więc jeszcze raz wyciągnęłam cały foto-majdan i chwyciłam takie kadry, z których byłam naprawdę zadowolona.

A na samym końcu, jeśli ktoś chce próbować swoich sił, załączam wzór:

Ja użyłam Miyuki Delica w kolorach Black (czarne), Opaque Bisque White (kremowe, prawie białe) oraz Opaque Squash Dyed (pomarańcz). Wasze liski oczywiście mogą być we wszystkich kolorach tęczy! Koniecznie oznaczcie mnie w social mediach, jeśli zdecydujecie się skorzystać z tego wzoru :)

6 thoughts on “Lisie kolczyki

  1. Cudowne! Uwielbiam Twoje koralikowe prace <3. I strasznie mnie korci, żeby nauczyć się tej techniki. Nawet ostatnio juz prawie kupiłam koraliki … , ale to chyba jeszcze nie ten moment :D.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *