Mikołajowe kolczyki

Mikołajowe kolczyki

Przyłączam się do dzisiejszej mikołajowej fali! :) Bo jak tu nie świętować dnia, w którym obdarowujemy się wzajemnie łakociami? :) U mnie w domu rodzicie dzień wcześniej mówili mi i mojemu bratu, że musimy ładnie wypastować buty, napisać list do Gwiazdora* i w tenże wypastowany obuw go wsadzić – właśnie ten wysiłek miał być nagradzany przez Mikołaja zostawianiem dla nas słodyczy. Więc pastowaliśmy z zapałem buty, pisaliśmy listy i słodycze faktycznie się pojawiały…. :) Próbowaliśmy polować na Mikołaja: nie spać całą noc, by przyłapać go podczas wizyty w naszym mieszkaniu, ale rzecz jasna nigdy nam się nie udało. Do dziś ten dzień budzi we mnie dziecięcą radość :) Rok temu na blogu Royal Stone pojawił się tutorial na kolczyki z wizerunkiem Mikołaja. Rok temu nie zdążyłam się za nie zabrać, ale tym razem jestem gotowa!

Uważam, że opis jest tak czytelny, że początkujący beader spokojnie sobie poradzi. A jaki fajny jest efekt! Szycie to była sama przyjemność, ale dopiero ich noszenie jest prawdziwą frajdą :)

Mikołaje mają po 4cm wzostu nie licząc bigli i ważą tyle co nic. Za to stanowią rewelacyjny, świąteczny akcent, który można nosić w uszach przecież nie tylko w Mikołajki czy Boże Narodzenie.

Jeśli jesteście fanami ściegu brick stitch, którego użyłam do wykonania tych kolczyków, to koniecznie odwiedźcie bloga Weraph – Weronika każdego dnia adwentu publikuje tam nową, brick stitchową zawieszkę! To jedno z najlepszych odliczeń do Świąt, jakie widziałam!! :)

*jeśli to nie było do tej pory jasne – jestem z Poznania :))))

4 thoughts on “Mikołajowe kolczyki

  1. Powtórzę się, ale one są naprawdę cudowne!!! Ja również od najmłodszych lat pucowałam buty wieczorem 5. grudnia, w oczekiwaniu na Mikołaja i łakocie. I tak powiem Ci w sekrecie, że robię tak dalej, wczoraj oczywiście też :D.

  2. Świetne kolczyki idealne na Święta :) Tradycji z butami nie znałam, zawsze znajdowałam swój prezent pod drzwiami pokoju. I też próbowałam nie spać, żeby przyłapać Mikołaja ;)

  3. Ja jestem z Trójmiasta i też do nas przychodził Gwiazdor!!! I chyba on jest magiczny, bo ja sama też lubię przywoływać te dziecięce wspomnienia z oczekiwania na niego :) To były czasy :D Kolczyki cudowne <3 ja nosiłabym takie cały rok :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *