Moon Knight

Moon Knight

Pod koniec stycznia zaproponowano mi bardzo ciekawą współpracę. Autor facebookowego profilu Comixxy, którego znam osobiście, zapytał, czy nie chciałabym wraz z nim zorganizować konkursu z okazji tysiąc setnego lajka na jego fanpage’u. Konkurs miał polegać na tym, że wszyscy zainteresowani mieli zostawić w komentarzu informację o tym, jakiego komiksowego bohatera chcieliby zobaczyć w formie maskotki i dlaczego właśnie tego. Moim zadaniem było oczywiście wykonanie rzeczonej maskotki ;) Na początku trochę się tego obawiałam – stroje komiksowych postaci potrafią być niesamowicie skomplikowane i martwiłam się, czy podołam. Ale, pomysł ogólnie bardzo mi się podobał, więc nie mogłam odmówić :)

Może najpierw oryginał:

Znalezione obrazy dla zapytania: moon knight

A teraz moja interpretacja:

Od czego by tu zacząć…. Wydawało mi się, że ja w miarę ogarniam tych wszystkich superbohaterów. No więc nie – rozeznaję się co najwyżej w tych najpopularniejszych, bo kim jest Moon Knight to musiałam sobie wygooglać ;) Otóż w jednym zdaniu: facet jest inkarnacją egipskiego boga Księżyca, który oczywiście walczy ze złoczyńcami, a do jego magicznych mocy zalicza się najwyraźniej umiejętność nieufajdania tego białego wdzianka. Znaczy, w oryginale, to ono ponoć jest srebrne – niczym blask Księżyca – ale okazuje się, że YarnArt nie robi włóczki w kolorze „moonlight”, więc u mnie pacjent jest biały ;)

Więc kolorystycznie to nuda okrutna, a te białe części bardziej przypominają mi piżamę, niż jakiś budzący lęk strój, ale to najpewniej wina mojego wykonania ;) Bardzo fajnie planowało mi się tę postać, z dużą głową, mniejszym ciałem i zupełnie nieproporcjonalnymi kończynami. Jestem z ogólnego fasonu tej zabawki zadowolona stokrotnie bardziej, niż Hulka i Kapitana Ameryki z zeszłego roku. Nowe proporcje podobają mi się tak bardzo, że mam ochotę zrobić więcej takich maskotek :)

Za najważniejszy element uznałam kaptur. Nie wiem, czy w komiksach Moon Knight go ściąga (ani co się pod nim kryje), ale dla mnie jasne było, że kaptur musi być funkcjonalny. No i ten kształt, z takim „dzióbkiem” na środku – to było obowiązkowe. Nie wyszło mi tak ostro i wyraźnie, jak na komiksowych kadrach, ale uważam, że i tak dałam radę ;)

No i wyszedł mi taki śmieszny pamper w piżamie ;) Ale naprawdę go uwielbiam i bardzo się cieszę, że właśnie ta postać wygrała konkurs. Gratuluję laureatowi, Adrianowi, i mam nadzieję, że mój urobek spełnił jego wymagania. Ja jestem pewna, że nagroda trafiła do odpowiedniej osoby – Adrian przesłał nam zdjęcie maskotki ze swoją kolekcją komiksów o Moon Knighcie i, o kurcze!, chłopak naprawdę jest wielkim fanem tej postaci!

A na koniec moja ulubiona fota. Bardzo starałam się zrobić takie mroczne, drapieżne zdjęcie, żeby malec wyglądał choć ciutkę tak groźnie, jak jego rysowany pierwowzór. Aparat na statywie, światła pogaszone, a ja świecę latarką z telefonu…. Cała produkcja tej postaci – od konceptu, przez dzierganie, na tych przekomicznych zdjęciach kończąc – sprawiła mi masę frajdy! Liczę, że to nie jedyna kolaboracja z Comixxami, ja mam chęć na więcej! :)

6 thoughts on “Moon Knight

  1. Pierwszy raz słyszę o tym superbohaterze, ale uważam, że idelanie go zinterpretowałaś. Nie jest to dokładne odzwerciedlenie, tylko świetna szydełkowa wersja. Gratuluję i podziwiam. Bardzo chciałabym zobaczyć Twoją autorską wersję mojego ulubionego bohatera czyli Yody. Może kiedyś …?

    1. Yoda brzmi wspaniale! :D Muszę go kiedyś wziąć na warsztat. Tylko najpierw znajdę odpowiedni odcień zieleni…. ;)

  2. Miałam się za fankę komiksów wszelkiej maści, ale i ja musiałam go wygooglować – czyli jednak się starzeję ;) Wygląda świetnie i nie dziwię się, ze sprawił ci tyle radochy, to musiała być sama przyjemność! ;)

  3. Nigdy nie byłam fanką komiksów i znam jedynie tych najpopularniejszych bohaterów. Przyznam, że Moon Knight mnie zaciekawił ;) Tworzenie inspirowanej nim maskotki musiało być niezłym wyzwaniem. Jest świetna, udało Ci się odwzorować wszystkie ważne cechy oryginału :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *