Śnieżynkowa bransoletka + wzór

Śnieżynkowa bransoletka + wzór

Ostatnia robótka przed Świętami? Bardzo możliwe – zostało ledwie parę dni do Wigilii! I na pewno będę na niej miała tę bransoletkę, pod kilkoma względami bardzo wyjątkową. Przede wszystkim, to pierwszy w mojej karierze ukośnik, czyli taki sznur szydełkowo-koralikowy, w którym koraliki nie układają się jak cegiełki jedna na drugim, ale są ułożone skośnie (porównajcie sobie z masajskim sznurem). Ta technika pozwala tworzyć grubsze sznury bez ryzyka ich zdefasonowania i chociaż zużywa trochę więcej nici, to efekt zdecydowanie jest tego wart.

Insta fota jak się patrzy! Liczę na całe wiadro lajków! :D

Po tej bransoletce nie mam już ochoty wracać do zwykłych sznurów. Nie, żeby było z nimi coś nie tak, przecież dają możliwości, które pozwoliły mi zrobić np. Kosmiczne Srebro, jednak jest w ukośniku coś takiego… :) Muszę jednak przyznać, że chwilę zajęło mi zrozumienie, jak to się zaczyna. Nieoceniony okazał się materiał od Pasartu – dopiero gdy obejrzałam załączony filmik wszystko stało się jasne, a robota ruszyła z kopyta.

Ledwie widoczna nić, proste zapięcie – to wzór ma być w centrum uwagi!

To był też pierwszy mój sznur wykonywany drobniutkimi Toho 15/0… I wyszło wspaniale. Jestem zakochana w tym, jak ładnie i równo wyszedł oraz jak delikatnie wygląda mimo 16 koralików na obwodzie (tyle samo ma wspomniany już Masajski sznur, robiony z Toho 11/0, a przez to o wieeele masywniejszy). Przez te drobne koraliki musiałam pracować na cieniutkiej nici Tytan 80, którą bardzo lubię na krośnie, ale z szydełka długo mi się ześlizgiwała. Przed końcem pracy zdążyłam się z nią jednak zaprzyjaźnić, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonać więcej sznurów z tych cudownych koralików :)

Ostatnią z nowości, które dla Was mam jest…. wzór :) Nie znalazłam w internecie darmowego wzoru na sznur w śnieżynki, który wystarczająco by mi się podobał, więc odpaliłam jBead i sama zaprojektowałam to, co oglądacie w tym wpisie. Czerwony kolor został dodany po to, by łatwo było go odróżnić od białego w spisie koralików. Gorąco zachęcam Was do robienia swoich sznurów z pomocą mojego wzoru – już nie mogę się doczekać wszystkich jego wariacji kolorystycznych! :) Jeśli wrzucicie fotki na fejsa lub instagram, dodajcie proszę tagi #neitinovelties, #śnieżynkowabransoletka oraz #snowynightbracelet  i jeśli tylko chcecie, oznaczcie mnie we wpisie – będę autentycznie zaszczycona!

If you somehow managed to find my blog and this pattern – feel free to use it! Just link to this post and if you are posting your work on Facebook or Instagram please use hashtags #neitinovelties and #snowynightbracelet. You can also tag me with @Neiti Novelties (FB) or @neiti.novleties (IG) – i’ll be trully honoured, especially because you had to find your way through all this polish text ;)

Użyłam koralików Semi Glazed Navy Blue (zeszło trochę ponad 1 woreczek), Opaque Lustered White oraz Nickel – piszę to zarówno dla Was, jak i dla samej siebie, gdy za rok będę zastanawiała się, co to dokładnie było…. :)

Wyjątkowo na focie prawa ręka, gdyż na nadgarstku lewej zrobiłam sobie dzisiaj paskudne otarcie.

A na samiuteńkim koniuszku dodam jeszcze, że zgłaszam swoją pracę do grudniowego wyzwania Szuflady pt Pada Śnieg. Obawiam się, że prace zgłoszone do tej kategorii to jedyny śnieg, jaki zobaczymy do końca roku, więc chcę się przyczynić do tego, by choćby tego rękodzielniczego śniegu było jak najwięcej :) Poinformuję Was o wynikach w update’cie tego wpisu – niezależnie od tego, jakie mi pójdzie ;)

UPDATE Z 06.01.2020

Niestety bransoletka bez żadnych wyróżnień, ale nie szkodzi – i tak jestem z niej baaardzo dumna :)

3 thoughts on “Śnieżynkowa bransoletka + wzór

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *