Tęczorożec

Tęczorożec

Nie myślałam, że po siedmiu maskotkach jeszcze kiedyś zatęsknię za tym wzorem ;) Ale minął przeszło rok i ostatnio po prostu zachciało mi się sięgnąć po małego szydełkowego jednorożca z wzoru Little Yarn Friends. I tym razem, po raz pierwszy!, faktycznie udziergałam jednorożca, a nie tylko pozbawionego rogu kucyka ;) Tylko wiecie, od „zachcenia” do zrobienia potrafi upłynąć sporo wody… Jednak gdy koleżanka podczas absolutnie niewinnej rozmowy stwierdziła, że „brakuje tylko tęczowego jednorożca”, to poczułam, że nie mam wyjścia. I było mi z tym dobrze :)

86a Crochet rainbow unicornWygląda jak super-cukierkowo <3

Nie będę się zanadto rozpisywała; ósme sięgnięcie po ten sam schemat sprawiło, że większość pracy mogłam zrobić z pamięci. Nie miałam żadnych problemów, jedynie głowa była przyszywana dwukrotnie, bo za pierwszym podejściem osadziłam ją zbyt nisko i konik miał garba :P

86b Crochet rainbow unicornUderzenie kolorów w sam raz na szarą zimę :)

86d Crochet rainbow unicorn

Żeby nie było nadmiernie pstrokato, ciałko zrobiłam białe; mam wrażenie, że każdy inny kolor (przy tej grzywie i ogonie) to byłoby za dużo. Korpus jest wykonany z białej Dory od Madame Tricote (tej samej, która stanowiła podstawę R2-D2 oraz BB-8), a kopytka i grzywa z ogonem to paręnaście kolorów YarnArt Jeansu oraz Vlny Hep Jeans. Bardzo dobrze łączą się nie tylko ze sobą, ale i z Dorą, a niestety nie miałam wystarczającej ilości bieli z YarnArtu, by zrobić całe ciałko.

86c Crochet rainbow unicorn

86e Crochet rainbow unicorn

Tęczorożec to były 4 bardzo miło spędzone wieczorki, a zdjęcia strasznie mi się podobają. Biel niestety wyszła trochę za jasna, miejscami wygląda na prześwietloną – wszystko przez to, że na podglądzie w moim aparacie kolory za każdym razem są przekłamane; tym razem byłam przekonana, że wszystko będzie za ciemne, więc ustawiałam dłuższy czas naświetlania. Poprawek nie będzie, bo kucyk już cieszy oczy nowej właścicielki ;) Czas usiąść do nowej robótki!

4 thoughts on “Tęczorożec

  1. Ja nie wiem, co Ty masz z tymi zdjęciami :P Ja oglądam z zachwytem Twoje prace i za każdym razem jestem w tak miłym szoku, że nie widzę nic innego! :D Jednorożec jest piękny, taki radosny i kolorowy :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *