Układ Słoneczny

Układ Słoneczny

Proste pomysły są najlepsze :) I właśnie taki jest pomysł, który zauważyłam chwilę temu na Instagramie – różne minerały symbolizują planety, a Słońcem, wokół którego cały układ się obraca jest ręka noszącej bransoletkę osoby. Tak niewiele, a taki wspaniały efekt! Nie mogłam nie spróbować :)

113b Solar System braceletNiepozorny stosik kulek. Pierścień wokół Saturna łatwo zdradza cel ;)
113c Solar System braceletCały Układ Słoneczny w mojej dłoni!
113d Solar System braceletI proszę, praca gotowa :)

Najwięcej czasu zajęło mi zgromadzenie niezbędnych materiałów. Nie dlatego, że było to trudne (wszystko co widzicie kupiłam w stacjonarnym sklepie Royal Stone), lecz dlatego, że sama nie mogłam się zdecydować, jaki kamień wybrać dla każdej z planet :D Oczywiście była to też największa przyjemność, rzecz jasna zaraz obok noszenia gotowej bransoletki ;) Wydaje mi się, że z większością planet trafiłam bardzo dobrze. Może Uran mógłby być bardziej niebieski, ale brakowało mi odpowiedniego minerału. I tak jestem zadowolona :)

113e Solar System braceletTak, Ziemia jest kulą!

Udało mi się znaleźć naprawdę piękną Ziemię <3 Z Jowisza (ma nawet pasy!) oraz Saturna też jestem bardzo dumna, pasują idealnie.

113g Solar System braceletPasiasty Jowisz i piękny, żółty Saturn ze swoim pierścieniem

Z Saturnem był ten problem, że musiał mieć pierścień. Bez niego to trochę nie Saturn, nie ważne, jak ładny miałby kolor. Niestety, tutaj towar z Royal Stone już nie wystarczał. Miałam dużo szczęścia, że Castorama jest doskonale wyposażona jeśli idzie o podkładki… :D Kupiłam dwie mosiężne, ale niestety ich średnica nie pasowała do końca do mojej kulki. Wzięłam więc również okrągły pilnik i sama musiałam powiększyć otwór. Zatem, w piątkowy wieczór Polacy grali z Włochami, a ja szurałam pilnikiem przestając tylko w co ciekawszych momentach meczu :D Oczywiście dziura nie wyszła idealna (BARDZO nie idealna), jednak Saturn się mieści :)

113a Solar System braceletPo prawej podkładka nówka sztuka, po lewej wersja wypiłowana

Niewielkie zawahanie miałam przy silikonowej gumce, którą kupiłam do tej bransoletki. Próbowałam wiązać na niej supełki, tak jak radzono w tutorialach, ale od razu mi się rozplątywały. W końcu włączyłam jakiś filmik i okazało się, że supełki trzeba robić  naprawdę, NAPRAWDĘ ciasno. Wtedy faktycznie wszystko trzyma :) W ogóle, gumka okazała się znacznie wytrzymalsza niż się spodziewałam. Bransoletka jest po dwóch dniach testów terenowych i nic mi się z nią nie dzieje :) A jak łatwo się ją robiło! Serdecznie polecam bransoletki na gumce ;)

113h Solar System braceletTak wygląda na nadgarstku

Na koniec jeszcze lista obecności:

Merkury – granat
Wenus – amazonit
Ziemia – agat
Księżyc (jak ostatnio się przekonaliśmy, to też jest planeta, więc nie mogło go zabraknąć) – koral cream
Mars – koral
Jowisz – agat
Saturn – mokait
Uran – bronzyt
Neptun – dumortieryt
Pluton (który dla mnie już zawsze będzie jedną z planet US) – rodonit
Czarna otchłań kosmosu – onyks

Data tego wpisu nie jest przypadkowa – od równo miesiąca w moim mieszkanku dumnie stoi ON! Prawdziwy teleskop, którym mogę podglądać gwiazdy! (i rzecz jasna ciała Układu Słonecznego) Oczywiście nie jest to najlepszy sprzęt świata i pewnie bardziej zaawansowani astroamatorzy będą chichrali się pod nosem, ale hej, widziałam Jowisza z jego czterema księżycami galileuszowymi, widziałam pierścienie wokół Saturna, a Księżyc okazał się tak pięknym, zróżnicowanym obiektem, że to aż nie do uwierzenia! Więc jak dla mnie to jest najlepszy teleskop świata i mam nadzieję, że będzie nam służył wiele, wieeele lat :)

113i Solar System braceletNo tak, a w tle gry. Nie mam tyle białej ściany w domu, żeby mi się cały teleskop zmieścił :D

3 thoughts on “Układ Słoneczny

  1. Świetna w swojej prostocie! Pięknie dobrane kamienie – Ziemia, Saturn i Jowisz jak ze zdjęć ;). A teleskop nieważne z jakiej półki, najważniejsze, że sprawia wiele radości z oglądania niesamowitych obiektów na niebie :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *