Zmrożona Margaretta

W połowie lutego na blogu Royal Stone pojawił się tutorial, który od razu przykuł moją uwagę.  Wisior Margaretta to w zasadzie prosty projekt, ale wymaga jednak trochę czujności :) Postawiłam na zimowe kolory, bo z założenia wisior ma być broszką do czapki lub szala. Niestety jak do tej pory nie udało mi się kupić bazy pod broszkę, więc na zdjęciach prezentuję Wam same koraliki :)

92a Beading broochPołączenie bieli i błękitu chyba nigdy mi się nie znudzi <3

Chciałabym odrobinę rozwinąć temat niezbędnej przy szyciu czujności; same instrukcje na blogu są klarowne (poza obszywaniem spodu kaboszonu – tutaj przydałoby się wprowadzić koraliki w 2 kolorach, żeby jasne było, gdzie należy je wszyć), ale bardzo trzeba uważać na płatki. Tworzące je koraliki typu dagger z łatwością łapią i plączą nić, którą pracujemy, więc cały czas trzeba sprawdzać, którędy ją prowadzimy. Inaczej pod koniec projektu zorientujemy się, że są miejsca, w których nitka obejmuje kilka sąsiadujących płatków i po prostu ją WIDAĆ. I nie ważne, że pewnie zauważy ją tylko twórca i parę osób, które siedzą w temacie – gdy już zauważy się taką nitkę, to jest jak kamień w bucie ;)

92b Beading broochPod kątem, że niby artystycznie. Płaska okrągła broszka nie zostawia wiele pola do popisu w kwestii zdjęć ;)

Wielką zaletą jest to, że projekt jest bardzo prosty i robi się go naprawdę szybko. W dodatku, dzięki mnogości dostępnych kolorów koralików, jedna wersja Margaretty zamieni się w zimową gwiazdę, a druga – w barwny, letni kwiat. Całość ma około 5cm średnicy i jest bardzo lekka. Zachęcam do spróbowania swoich sił, nawet jeśli do tej pory nie mieliście styczności z beadingiem :)

92c Beading brooch

Użyte przeze mnie materiały to:

  • Dome Bead półkula 12x7mm Chalk White
  • Miyuki Delica 11/0 Opaque Chalk White
  • Toho Round 15/0 Semi Glazed Rainbow – Soft Blue (prześliczny!) oraz Opaque Lustered White
  • Toho Round 8/0 Metallic Cosmos
  • Dagger Chalk White 3x10mm
  • Dagger Opaque Blue Picasso 5x16mm – wydawało mi się, że to mieszanka niebieskiego i srebra; niestety, mamy tu raczej

2 thoughts on “Zmrożona Margaretta

  1. Wspaniała wisior! Rzeczywiście wzór jest tak uniwersalny, że w każdej kolorystyce będzie się wspaniale prezentować :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *