Żółwiki

Żółwiki

Ręce się pocą, serce bije mocniej, zwoje pracują na najwyższych obrotach… Tak, to rękodzielnik tworzący swój pierwszy autorski wzór!
Na lutowym spotkaniu craftowym w Poznaniu jedna z uczestniczek robiła szydełkowe żółwiki… Strasznie spodobał mi się pomysł, ale stwierdziłam, że sama wymyślę do nich wzór – czyli zrobię coś, czego jeszcze nie próbowałam ;) Najważniejsza była dla mnie skorupka; chodziło o to, by nie była po prostu kulką, ale właśnie połową kuli, tak jak to (pi razy oko) jest w naturze. I w ten sposób moi drodzy czytelnicy powstał mój pierwszy wzór! Możecie go za darmo pobrać na Craftsy :)

20a Żółwiki

20b Żółwiki

20c Żółwiki

Pokazałam żółwika znajomym na FB i od jednej z koleżanek dostałam fajną sugestię, by żółwików zrobić więcej, w wielu kolorach. Kolory nie są przypadkowe, ale o tym później ;)

20d Żółwiki

Żółwików powstało pięć, wszystkie według tego samego wzoru, ale każdy trochę inny ;) Żółty na przykład wyszedł największy, gdyż mój żółty motek jest troszkę bardziej puchaty od pozostałych :P Oczka każdemu wyszły w trochę innym miejscu, a nóżki… temat rzeka. Wszystkie, niezależnie czy przednie czy tylne, robiłam tak samo. I każda wyszła inaczej ;) Nazwy włóczek poszły w niepamięć dawno temu, wraz z banderolami. Do żółwików użyłam wszystkiego tego, co długo zalega/powoli się kończy.

A teraz zdjęcie żółwi w naturalnym środowisku:

20f Żółwiki

Może ktoś z Was już kojarzy…. ;) Moją największą pasją nie są robótki ręczne, ale…. gry planszowe :) Kolory żółwi pochodzą z gry dla dzieciaków, w której stadko żółwi ściga się do sałaty :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *